Quantity
ADD TO CART
BUY IT NOW
🔄
Returns & Exchanges within 30 days
Any return for unsatisfied item(s) is available within 30 days
⏱️
Money Back Guarantee
A full refund within one week upon receiving your return
🛡️
3-Month Warranty
Covering any possible defect in materials and workmanship
🚚
Free Shipping
Free shipping within the US
  • Detail
    Key Features:
    Tire Specifications:
    • Tire Size: ST225/75R15; ST 225/75R15; ST225/75 R15; ST 225/75 R15; 225/75R15
    • Brand: FREE COUNTRY
    • Pattern: Power Towing
    • Ply Rating: 10
    • Load Range: E
    • Speed Rating: M?ØD up to 81 mph
    • Overall Diameter: 28.11"
    • Section Width: 225 mm
    • Tread Depth: 0.32"
    • Max Load - Single Tire: [email?protected]
    • Rim Width: 6"